Cube Life: Island Survival Wiki
Advertisement

Účinná príprava

Roztriedenie hernej grafiky

Na Sandbox vlastnej wiki sa dostanete z ponuky TOOLS vľavo na obrazovke kliknete na položku Special pages|All pages with prefix kde do poľa "Display pages with prefix:" zadáte svoje prihlasovacie meno na Fandom.com " a z roletky "Namespace:" vyberiete položku "Users".
Na wiki CLIS takto objavíte celkom 26 pieskovísk

Pieskoviská zvonka nevidno a wiki editor ich môže použiť na organizáciu obsahu svojej wiki ešte pered zverejnením na hlavnej stránke svojej wiki

Na organizáciu hernej grafiky sa hodí wikiprwok prvok Gakéria. Správny parameter mi pomohol nastav pomohol nastaviť Moviesign a úspečne ma tým zbavil nemotorného hada zo starých craftingových pieskovísk CLIS.

Zjednodušená galéria bude mať formát:


Moviesignova úprava

Fried Egg[]

Moje parametre (Bez surovín)

Fried Egg[]


Tvorba kategórií hernej grafiky a ich abecedné triedenie[]

S ohladom na spôsob práce s grafikou v CLIS (obrázky sa nemajú svoj herný názov, lebo je uložený v externom súbore) som musel od začiatku triediť hernú grafiku ručne. Po krátkom čase mi z toho vytiekli nervy, snažne prosím zariaďme to nabudúce tak, aby som ja ani nikto iný nemusel zvyšovať hlas. Mňa to nebaví a robím to len veľmi nerád.

Predpokladajme, že grafika má v štruktúre enginu Unity nejaký jeden alebo viac adresárov, ktoré sa dajú z projektu vyexportovať na disk, aby sa tu z ich štruktúry dal vytvoriť textový zoznam.

Na vytvorenie textového zoznamu súborov z adresára existuje vychytávka v Total Commanderi:

Stačí tento text skopírovať a vlepiť na panel s nástrojmi v Total Commanderi. Vytvorí sa tlačitdlo, ktoré automaticky vytvorí z obsahu aktuálneho panelu textový súbor.

 TOTALCMD#BAR#DATA
cmd /c
Tree /F /A > "__TreeOutput.txt" && Notepad "__TreeOutput.txt"
%Commander_Path%\WCMICONS.DLL
_TREE-Output

1
-1

Alebo sa dá použiť jednoduchá utilita či webový triedič [Alphabetizer]

K takto vytvorenému zoznamu by niekto šikovnejší odo mňa hneď mohol priradiť herné názvy grafiky a celok zotriediť podľa tabuľky [Kategórie hernej grafiky] . Ušetril by mi neskutočne veľa práce a frustrácie Cakes som zotriedzoval týždeň a dodnes mám pocit, že mi jedna chýba pozri príslušná sekcia v Poslednom Kole CLIS wiki)

Sytax wiki galérie je jednoduchý: po názve súboru (v našom prípade dlhé číslo s príponou.png nasleduje zvislá čiara () a herné meno súboru.

Notepad ++ je záchrana editorovej príčetnosti[]

Advertisement