Cube Life: Island Survival Wiki
Advertisement

Cube Live Survival Island wiki - Posledné kolo

Čo vyzerá jednoducho je zložité. Čo vyzerá zložito je nemožné. Čo vyzerá nemožne, dokáže vyriešiť aj upratovačka, a to bez počítača.
Weinbergerov druhý zákon: Keby stavbári stavali tak, ako programátori píšu programy, prvý odkundes by dokázal rozvrátiť ľudskú civilizáciu.
~ Murphyho počítačové zákony
thumb

V rámci akvizície Fandom.com došlo k migrácii naších wiki na novú adresu, upravte odkaz v hre:

Cube Life: Survival Island: [1]

Cube Life: Pixel Action Heroes [2]


Komunikácia s adminom Cube Life: Survival Island wiki (aktuálne Moviesign Discord kontakt Moviesign #6611)

Na komunikáciu so svojím wiki manažérom používam anglickú verziu týchto poznámok Lessons For Posterity preto je anglická verzia poznámok je v porovnaní so slovenskou o pol kroka napred.

Úprava názvoslovia

Názvy celého herného inventára by sa patrilo upraviť na Proper Case teda Každé Slovo Veľkým Písmenom https://experience.sap.com/files/guidelines/References/text_cap.htm

[3]

Názvoslovie obilia a kukurice som upravil nasledovným spôsobom:

Wheat plant sa skladá z: Wheat Ear (bývalo Wheat Pike)| Wheat Grain (bývalo Grains)
Corn Plant sa skladá z: Corn Ear (bývalo Corn Cob)| Corn Kernels
Mushroom a Toadstool sú anglické synonymá pre hubu. Muchotrávka červená (Amanita muscaria) má ľudový anglický názov Fly Agaric alebo Fly Amanta.

Stránky pri ktorých si nie som istý obsahom, zaradením alebo mi chýba obrázok

Poprosím Miša aby mi vyrobil skupinový obrázok palíc a vodných rias, pokusy so SLIDESHOW tagom nedopadli ako som si predstavoval, obrázky robia duchov a asi by nikoho nenapadlo na nich klikať.

Účinok strelných zbraní

O dostrele a účinnosti lukov neviem nič nebudem to riešiť.

Reorganizácia craftingového inventára

Preorganizoval som craftingový inventár:

New Inventory Crafting
New Crafting Table Crafting
New Furnace Crafting

Teraz ho môžem pohodlne použiť pri indexovaní receptov, rastlín a mobov tak, ako mi minule ukázal nový admin Moviesign. Priebežne pri tom spätne skontrolujem všetky atribúty predmetov podľa tabuľky od Jožka

Následne môžem indexové zoznamy zotriediť tak ako napísal Feri:

A čo sa týka tých itemov čo si dal podľa abecedy tak aj taká je postupka v hre.. že s wooden pickaxe zničíš stone, so stone pickaxe iron ore, s iron pickaxe silver ore, so silver pickaxe gold ore atď. takže by bolo lepšie ,a pre hráčov užitočnejšie, to mať zoradené podľa hodnoty a nie podľa názvu... od najslabšieho po najsilnejšie.

Potraviny a všetko ostatné zoradím zostupne teda od najvýdatnejšieho po najmenej výdatné ak mi nepoviete inak. Presný postup ešte preberiem s adminom a výsledok potom prepojím so sekciou "Inventory" na hlavnej stránke CLIS wiki.

Indexové stránky wiki Cube Life: Survival Island

Správanie a HP petov a mobov

Keď som zakladal Natives a Mobs poslal som Jožkovi kompletnú tabuľku všetkých s tým, že potrebujem doplniť ich HP. Keď mi ich dodá doplním ich aj s početom spawnov, a všetky použiteľnými “omáčkovými” texty od Coffefeho ak budú. Zároveň doplním aj správanie Pets podľa tabuľky podľa Cofefeho wiki Link label

Doplnenie predmetov k surovinám

Nahradenie textových odkazov klikacími obrázkami

Zjednotenie globálnej mapy

Klikacie ikony platforiem a inventára

Pekné by bolo keby sme to mali ako u Cofefeho na Fandome a kde ikonky platforiem na hlavnej stránke viedli rovno do príslušných obchodov.

Kategorizácia obrázkov

Toto som v návale všetkého možného dočista ignoroval a napravím ako úplne poslednú vec. Je to čito editorský prešlap, nemá žiadny dopad na používateľský zážitok. Mám niekde aj zoznam k tomu, musím pohľadať.

Poučenie pre budúce časy

This section includes core ideas from Slovak written article Pomníček editora.

Advertisement